خودرو و تکنولوژی

 خودرو و تکنولوژی

Samson Switchblade اولین ماشین اسپرت قابل تبدیل در جهان است

تاریخ انتشار: ۱۵ دسامبر ۲۰۱۷

خودرو اسپرت دو نفره با قابلیت پرواز
تاریخ عرضه ۲۰۱۸
قیمت ۹۰ هزار پوند

در ماه های اخیر یک روند از معرفی اتومبیل های پروازی بروز کرده است. به دنبال ابتکار Uber از سرویس تاکسی پرواز و Geely خرید Terrafugia، سامسون ظهور کرده و تاریخ عرضه آن برای۲۰۱۸ تعیین شده است.

نه، سامسون Switchblade یک نام تجاری جدید از تی شرت مردان نیست. این یک هواپیمای سبک دو درب، سه چرخ و قابل شارژ  با حداکثر سرعت ۱۹۰ مایل در ساعت در آسمان است. در حالی که بر روی زمین سرعت آن بیش از ۱۰۰ مایل در ساعت است. این خودرو در حدود یکسان با کلاس استاندارد مرسدس بنز S کلاس خواهد بود اما بدون کلاس.

با کمک یک موتور V4چهار سیلندر ۱٫۶ لیتری ۱۹۰ اسب بخار ،  پس از آنکه بال گسترش یافت، با سرعت ۸۰ مایل در ساعت،خودرو تیک آف کرده و به طور طبیعی از خودرویی زمینی به پرنده تبدیل میشود. فاصله های شروع پرواز ۳۳۵ متر و فرود ۴۸۸ متر است، بنابراین حتی برای روزهای آرام و جاده های خلوت خیلی قابل اعتماد و مناسب نیست.

بدیهی است که در رانندگی برای استفاده از جاده نیاز به گواهینامه دارد، اما مجوز خلبان خصوصی نیز مورد نیاز است که در یافت آن حدود ۶۰ ساعت طول می کشد. ۵۱٪ از آن نیز باید توسط خودروساز تایید شود و اگر بخواهید ،باید با کمک سامسون و به ۳ هفته دیگر صرف زمان در  Assist Center و ۱۵،۰۰۰ پوند هزینه کنید.

برای افزایش راحتی در پرواز، کیت استاندارد در Switchblade شامل یک سیستم صدای عالی، صفحه نمایش دیجیتال، دوربین عقب و صندلی های چرمی است. تجهیزات ایمنی استاندارد شامل ترمزهای دیسکی، ناحیه های کمر و محافظت در برابر رولینگ می باشد، همچنین چتر نجات باید بدترین حالت زمانی باشد که شما در هوای آزاد هستید.

اگر شما مایل به صرف ۹۰،۰۰۰ پوند هستید، پس می توانید به ۲۴۰ نفر که قبلا یک نسخه از Switchblade را پیش خرید و رزرو کرده اند بپیوندید.

 منبع : CAR MAGAZINE